Bezpiecznik w windzie samochodowej załadowczej pomaga w zabezpieczeniu układu zasilania napędu windy samochodowej załadowczej przed uszkodzeniem, spaleniem się czy nawet samozapłonem.

Bezpiecznik pomaga w zabezpieczeniu układów elektronicznych. 

W sytuacji gdy dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej i zapłonu - bezpiecznik zamontowany przy akumulatorach samochodu powoduje rozłączenie zasilania i zapobiega dalszym uszkodzeniom w windzie samochodowej.

             

Mniejsze bezpieczniki o mniejszym natężeniu - zabezpieczają układ elektroniczny - na przykład uszkodzenie cewki zaworowej powoduje przeciążenie, zwarcie i mogą uszkodzić się części elektroniczne, płytki sterujące, czujniki i inne.

Bezpiecznik zabezpiecza przed samoczynnym uruchomieniem się i pracą windy samochodowej załadowczej.

Najczęściej w urządzeniach występuje bezpiecznik 250A, bezpiecznik zabezpiecza silnik i całą instalację. Stosowany jest przy zasilaniu, przy akumulatorach.

Bezpieczniki o mniejszym natężeniu - do 15A, znajdują się w układzie sterowania, w płytkach sterujących  i przy włącznikach sterujących windą załadowczą.

               

Dlaczego bezpiecznik jest tak ważny w windzie samochodowej załadowczej?

Bezpiecznik ma chronić przed skutkami zwarcia instalacji elektrycznej spowodowanej przetarciem przewodu, uszkodzeniem mechanicznym przewodu elektrycznego, przed uszkodzeniem cewki.

Bezpiecznik powoduje ograniczenie skutków - uszkodzenie przewodu elektrycznego, powoduje spalenie się bezpiecznika i rozłączenie instalacji - naprawiamy instalację elektryczną windy, wymieniamy bezpiecznik - uniknęliśmy w tym przypadku poważnych kosztów finansowych związanych w wymianą układu sterującego windy, układu zasilania windy - elementy te zostałyby uszkodzone gdyby w porę nie zostało odcięte zasilanie windy samochodowej.

Komentarze (0)

Product added to compare.
Używamy ciasteczek, dzięki którym strona działa poprawnie.